Interpelacja w sprawie: instalacji sieciowej oraz umowy serwisowej monitoringu miejskiego

Na dyżur w Biurze Rady zgłosił się mieszkaniec, który poinformował mnie ,że zostały wymienione anteny i kamery w monitoringu miejskim mimo, że do tej pory monitoring był sprawny. Napisałam w tej sprawie interpelacje do Pana Burmistrza. Wymiana urządzeń sprawnych to niegospodarność i marnotrawienie pieniędzy. Sam Pan Burmistrz wszystkim powtarzał, że budżet w roku 2019 jest trudny i nie ma pieniędzy dla tego dlatego należy oglądać każda złotówkę przed wydaniem. Dodatkowe pytanie to czy obecnie serwis monitoringu jest w dobrych rękach pamiętamy w jakich okolicznościach został założony. Sprawny i działający monitoring jest bardzo ważny, żyjąc ze świadomością, że jest czujemy się bezpieczniej.

W dniu 11 września otrzymałam odpowiedź na maja interpelacje, jakże się jednak zdziwiłam była tam tylko informacja o tym że „ 5 sierpnia 2019 została podpisana umowa z Panem Wojciechem Bylica prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą „DJS BROTHERS, Bylica Wojciech z siedziba w Trzebuni, na wykonanie usługi polegającej na rozpoznaniu infrastruktury sieciowej monitoringu miejskiego CCTV, mającej na celu ustalenie zakresu potrzeb modernizacji urządzeń wchodzących w skład systemu monitoringu miejskiego”.

Przecież nie takie były pytania. Czyżby ktoś nie umiał czytąc ze zrozumieniem czy nie chce odpowiedzieć na pytania. Według mnie kamery i anteny zostały wymienione, były sprawne, monitoring działał, a kto świadczy usługę nadzoru i serwis nad monitoringiem miejskim, jaka jest wartość zawartej umowy oraz jaki czas podjęcia serwisu i usunięcia usterki nie wiemy. To ignorancja czy brak kompetencji? To kolejny raz kiedy Pan Burmistrz nie odpowiada na pytania.

interp_monitoring
odp_monitoring
Podążaj za nami i polub nas:
error