Interpelacja w sprawie zanieczyszczenia powietrza

W zawiązku z tragiczną sytuacją czystości powietrza w mieście Myślenice oraz Gminie, a także za sprawą docierających do mnie informacji od mieszkańców zaniepokojonych sytuacją postanowiłam zapytać oficjalnie Burmistrza jakie są podejmowane kroki w związku ze SMOGiem i jak pracują służby odpowiedzialne za monitoring powietrza oraz kontrolowanie sposobów ogrzewania gospodarstw w naszej gminie.

interpelacja17122018_1

W odpowiedzi jaką uzyskałam otrzymałem informacje, iż nadal będzie prowadzona akcja wymiany pieców na terenie gminy. Gmina Myślenice złożyła wniosek do Urzędu marszałkowskiego o dofinansowanie wymiany kolejnych 400 pieców. Informację o ewentualnym dofinansowaniu będzie można uzyskać na przełomie maja i czerwca 2019 roku pod numerem telefonu 12 639 23 27 lub na stronie www.myslenice.pl

W ramach swoich obowiązków Straż Miejska prowadzi rutynowe działania dlatego zachęcamy do zgłaszania przypadków które Państwa niepokoją na numer telefonu Straży Miejskiej 12 639 23 23 , 609 600 003. Dbajmy wspólnie o czystość naszego powietrza gdyż działania bez pomocy mieszkańców stają się bez skuteczne.

odpowiedz_smog_2018
Podążaj za nami i polub nas:
error